Program

Další akce v Praze i jinde sleduj na radar.squat.net

hudební večer s Globální Intifádou

Start: 2017-05-25 18:00:00

more…

Večer plný angažované hudby, od kámošů z Global Intifády máme šedesát giga hudby, tak pro nějakou stavte. K jídlu bude Robi na černym pivě s rýží.

Hudební pořad, který posledních pět let probíhá jednou týdně na melbournském komunitním rádiu 3CR, které funguje od roku 1976 ( http://www.3cr.org.au/whoweare )


O Globální Intifádě / http://www.3cr.org.au/globalintifada

“...Oproti vůdcům teroristické, nebo neobolševické skupiny, nejsme v žádném pířpadě pro “naše” hnutí nepostradatelní. Stát nemůže kontrolovat revoluci skrze to co by nám udělal, nebo nás nechal udělat, protože revoluce je přesně tam, kde jí chceme mít: MIMO NAŠI KONTROLU...”
(Raoul Vaneigem, 1967)O čem je Globální intifáda?

Khepa: Globální Intifáda je novým hybridním hudebním pořadem, který je o odporu zespodu a o povstání. Muzika, kterou hrajeme to reflektuje – hrajeme pouze revoluční a protestní hudbu. Věříme v diverzitu taktik: Některé songy jsou molotovy, jiné politické grafiti, některé jsou nenásilným lidovým odporem, zatímco jiné jsou sabotáží a gerilovou válkou. Některé mohou dokonce “pracovat uvnitř a podkopávat systém”; ale nevyhnutelně jich je víc “intifádou” všemi dostupnými prostředky.

Jaký druh věcí máte na programu?

Qola: Každá show má rozdílné téma, nebo druh hudby. Například na výročí smrti militantního ochránce zvířat Barryho Horna se zaměříme na hudbu z okruhu osvobozování zvířat. Nebo když policie zaútočí na demonstraci, budeme hrát songy, které útočí proti policejnímu státu. Pár týdnů zpět jsme si připomněli sedmdesát let od povstání ve varšavském ghetu. Jiné pořady mohou mít specifický žánr – reggae, blues, anarcho punk, rai, hiphop...nebo specifickou kapelu, či umělce.

Co “Globální Intifáda” vlastně znamená?

Khepa: “Intifáda” znamená v arabštině “povstání”. Tím, že jsme internacionalisté, je prvořadý I globální aspekt programu. Prvních šest měsíců hrála Globální Intifáda písně ve třiceti různých jazycích z více než pětatřiceti zemí a vyvlastněných národů. Zatímco některé byly tématické, jako je antifašismus, nebo domorodý odpor, často se také zaměřujeme na partikulární regiony, obzvláště tam, kde je sociální boj intenzivnější. První týden každého měsíce je vždy o Palestině s updatovanými zprávami a hudbou – mezinárodními písněmi, Izraelskou a antisionistickou/okupační hudbou, s palestinskými ženami atd.

Jaké další regiony, témata a žánry by jste rádi pokryli?

Qola: Od té doby co Globální Intifáda začala v prosinci 2012 jsme udělali pořady o Kurdistánu, Řecku, hnutí Idle No More, které začali lidé z prvních národů ze Želvýho ostrova (Severní Amerika) a jsme propojeni s Evropou, Arabským jarem, Novým Zélandem a hnutím (ab)Original embassy tady v Austrálii – s hosty, kteří mají jazykové vědomosti, nebo aktivní zkušenost z těchto bojů.
Hosté zahrnovali aktivisty a hudebníky z Indoénésie, Španělska a Kanady, stejně jako mnoho místních aktivistů/hudebníků. V blízké budoucnosti budeme hrát prostestní hudbu věnovanou Indii, Jihovýchodní Asii, Irsku, nebo Rusku. Tématicky máme pořady o dílech, které pokrývají oblasti queer/proti homofobii po osvobozování zvířat a dokonce plánujeme speciál “Mrtví anarchisté”.

Co znamená slogan “Hudba je naše bomba?”

Khepa: Hudebníci a umělci mají závazek angažovat se v sociálních bojích. Pro mě je časté tvrzení, že hudba a umění jsou nějak mimo politická témata naprosto bezpáteřní. Netvrdím, že by každý song, nebo umělecký kus měl být otevřeně politický, ale že kreativita nemůže omluvitelně existovat v nějaké bublině, mimo boje proti útisku a za vytvoření lepšího a spravedlivějšího světa. Skvělým příkladem je probíhající Boycott Divestment and Sanctions kampaň proti izraelskému apartheidu.

Hudebníci po celém světě jsou zabíjeni, mučeni, pronásledování, nuceni odejít do podzemí, nebo exilu za své přesvědčení solidárně stát za utlačovanými, kteří nemají hlas. Chceme aby každý song, který hrajeme v Globální Intifádě, byl poctou jejich kuráži. Nehrajeme muziku abychom zabavili, ale abychom podnítili!

Takže nezapomeň, k soundtracku pro tvé povstání, poslouchej Globální Intifádu! Každý čtvrtek mezi 17-18 hodinou (australského času) na komunitním rádi 3CR. Která jiná stanice by měla pořad jako je tenhle!

Voku: Špagetová lidovka na Salé (Boloňská omáčka, zmrzlina

Start: 2017-05-27 13:00:00

more…

I poslední víkend v květnu budeme debužírovat na Salé!

  • zeleninovy salatek z dovolene v bibione
  • polevka z cervene cocky
  • Boloňské špagety alá školní jídelna
  • zmrzlinka několika příchutí


Pozvi všechny kámoše, néasi!

Mexikaner - barmanský workshop - zapoj svůj bar!

Start: 2017-05-27 16:00:00

more…

Přijď se naučit jak dělat pořádnej Mexikaner! a začni ho nalejvat ve svý putice, baru, kavárně nebo na správnejch akcích a výtěžek věnuj na přípravu protestů proti G20 v Hamburku!

Budete na oplátku uvedeni na webové stránce kampaně a obdržíte stylový samolepicí etikety pro vaše Mexikaner láhve a plakáty pro váš bar/akci.

 

Mexikaner - je to drink ze St. Pauli a je vostrej. Poprvý Mexikaner namíchali asi před třiceti lety a od tý doby jede, protože perfektně zapadá do týhle hamburský čtvrti: je rozmanitej a hlavně nepoddajnej. A teď přijede do Hamburku a St. Pauli člověk, kterej ztělesňuje rasismus a sexismus jako nikdo jinej, člověk, kterej chce stavět zeď na hranicích s Mexikem. Trump se v červenci účastní summitu G20 a my vyjdeme do ulic. Demonstracemi a celou řadou tvůrčích akcí všem ukážeme, že je možnej jinej svět. Solidární svět. Organizace ale není zadarmo a potřebuje vaši podporu. Dejte si v barech, který kampaň podporujou, drink Soli-Mexikaner. Celej výtěžek jde na organizaci protestů proti summitu G20.

Make Mexikaner great again!

Začátkem července má v Hamburku proběhnout summit skupiny G20. Antikapitalistické hnutí (nejen) z celé Evropy chce této příležitosti využít k mohutným protestům. S přípravou takových akcí jsou spojené nemalé výdaje. V hamburské, tradičně levicové čtvrti Sankt Pauli přišli s nápadem, jak spojit příjemné s užitečným – dát si místní legendární drink Mexikaner a pomoct tím s pokrytím nákladů na přípravy protestů. Do akce se už zapojily desítky barů v Hamburku, celém Německu i jinde. Teď budete mít příležitost dát tenhle solidární drink taky u nás.

 

Staňte se důležitou součástí hnutí proti summitu G20! Věčnej vděk je jistej!

Mimochodem: Můžete také přispět bez pití panáků.

 

Array

Promitaní - 97% Vlastňeno

Start: 2017-05-29 20:30:00

more…

Dokumentární film odhalující proč jsou peníze kořenem současné sociální a ekonomické krize. Obsahuje rozhovory a komentáře ekonomů, účastníků kampaně a bývalých bankéřů a ukazuje, že privatizovaný peněžní systém založený na dluhu dává bankám moc vytvářet peníze, utvářet ekonomiku, vyvolávat krize a nadměrně zvyšovat ceny nemovitostí. Během 60 minut pomocí faktů vysvětluje, že moc vytvářet peníze představuje díl skládanky, který ekonomové při předpovídání krize opomíjeli.

S případnou otevřenou diskusí.

Array

Infocafé open/otevřeno

Start: 2017-05-30 18:00:00

more…

Anarchist infoshop Salé open, feel free to come.

 

Vegan dinner, drinks, bookshop & distro, library, free internet, freeshop and more.
 

Array

Infocafé open/otevřeno

Start: 2017-05-31 18:00:00

more…

Anarchist infoshop Salé open, feel free to come.

 

Vegan dinner, drinks, bookshop & distro, library, free internet, freeshop and more.
 

Array

Otevřená schůzka a promítání

Start: 2017-05-31 19:00:00

more…

Pražská solidární síť pořádá další otevřené setkání se svými příznivci. Tentokrát si pustíme krátký dokumentární film o stávce v belgické zbrojovce, kde se dělníci pod heslem "za stejnou práci, stejné platy" dožadovali rovných příležitostí. Před promítáním proběhne tradiční večeře a po promítání diskuse o shlednutém dokumentu, nadcházejících událostech a novém případu, o kterém s největší pravděpodobností přijde povyprávět i sama poškozená, které nebyly vyplaceny peníze za odvedenou práci. Mimo jiné bude možnost dozvědět se jak funguje solidární síť a jaké jsou možnosti zapojení a podpory. Večeře od 19:00 a promítání začne v 19:30.

Array

Vegan burger monday

Start: 2017-06-05 17:00:00

more…

Seberte pár týpků v černym

Start: 2017-06-06 19:30:00

more…

Jeden z účastníků loňské demonstrace proti setkání nacionalistů přijde povyprávět o své zkušenosti se zadržením při jednom z taktických manévrů policie, který se používá k převzetí kontroly nad skupinou demonstrujících. Výprávět bude jak o samotné demonstraci, tak i o následující patnáctiměsíční byrokratické tahanici, po které bylo přestupkové řízení zastaveno. Následovat bude volná diskuse, která poslouží ke sdílení zkušeností a výměně rad a tipů, jak se chovat na demonstraci, případně co a jak u výslechu nebo v následném přestupkovém řízení.

 

  • demonstrace – průběh, plány a taktika policie

  • přestupkové řízení – zahájení, výslechy svědků, závěr

  • diskuse – teorie, zásady, zkušenosti

 

promitaní-Edelweiss-Piraten

Start: 2017-06-12 20:00:00

more…

Části lidské historie, které jsou podobné těm současným. Edelweiss piraten je parta z rozbombardovaného Kolína nad Rýnem, která se postavila Hitler Jugend, připravovala útok na sídlo gestapa. Byli zrazeni, zatčeni, mučeni a následně byla část z nich popravena. Ač dnes je jiná doba, tak má přecejenom jedno společný, postupující nenavist-rasismus-fašismus vůči lidem, kteří uťikají před válkou, nebo mají jinou barvu pleti.Však náckové se pomalu opět dostavájí do politických křesel, připomínat si minulost znamená nezapomínat na oběti a na činny těch, kteří se nesmířili s totalitním fašismem.

 

Array

Bezpeňežní zóna

Start: 2017-06-18 12:00:00

more…

Movie: How to change the world (2015)

Start: 2017-06-19 19:30:00

more…

Před klimakempem si pustíme tématický dokument o vzniku Greenpeace v semdesátých letech. Účastníci těchto akcí vypráví a reflektují své tehdejší aktivity od přímých akcí přes demonstrace až k souvisejícím represím. Z dnešního pohledu již víme, jak se dokáží velké organizace typu Greenpeace zaprodat systému a proto je dobré reflektovat jejich činnost. Zároveň je potřeba si uvědomit jak vznikly, z čeho vycházejí a co pomohli vytvořit.

PROMÍTÁNÍ PROBĚHNE V ANGLICKÉM JAZYCE BEZ ČESKÝCH TITULKŮ!

Jídlo bude připravené v 19:00, promítání začíná v 19:30 a vzhledem k délce dokumentu končí ve 21:30.