Program

Další akce v Praze i jinde sleduj na radar.squat.net

Promítání: The East (2013)

Start: 2019-01-16 19:00:00

more…

Volná komunita Voice of Anarchopacifism ve spolupráci s Infocentrem Salé vás zve 16.1. od 19.00 na promítání filmu The East (Východ). I když se jedná o komeční film, je jeho obsah značně široký. Mladá a ambiciózní agentka elitní soukromé tajné služby infiltruje anarchistickou  skupinu  “The East” a zúčastní se několika útoků na šéfy korporací, kterým bez trestu procházejí zločiny proti životu a přírodě.Čím více proniká do tohoto kolektivu, poznává osobně její členy a zjišťuje souvislosti, které je vedou k jejich aktivitám, tím víc začíná vidět svět v tom pravém světle. Nechybí tu samozřejmě spoustu balastu a patosu. Přesto se jedná o zajímavý film, který určitě stojí za zhlédnutí.

 Přijďte zhlédnout tento film a třeba i podiskutovat o tématu filmu, nebo o tom co vás zajímá. Samozřejmě nebude chybět  něco dobrého k zakousnutí.

Trouble #14: Naše místa, naše boje

Start: 2019-01-17 19:30:00

more…

V době, kdy ztrácíme svoje prostory jako je Klinika u nás, ADM v Holandsku a v Rojavě eskaluje válka se nabízí diskuze o tom, jak moc pro nás taková místa znamenají a jaké existují účinné strategie bránění těchto míst.

 

V naší extrémně odcizené společnosti jsou boje za kolektivní osvobození často redukované na soutěž nápadů. Místo toho, aby se zuby nehty bojovalo proti vykořisťujícím podmínkám, útlaku a ekologické devastaci. Často se místo toho utápíme v nekonečném kruhu hádek, kritik a debat. Ale zatímco teorie hraje určitě důležitou roli v informování a pomáhá stavět vztahy stojící na vzájemné důvěře a pochopení....nakonec jakákoliv smysluplná praxe kolektivní autonomie vyžaduje tu vlastní schopnost ubránit území.

 

V naší hyper-odcizené a přemedializované společnosti jsou emancipační boje příliš často redukované na souboje ideí. Donekonečna se hádáme, kritizujeme a debatujeme, místo toho abychom zuby nehty bojovali proti vykořisťování, útlaku a ekologické devastaci. Jistě, naše teorie a veřejná prezentace akcí jsou důležité pro vytváření dobrých vzájemných vztahů a porozumění. Nakonec ale stejně záleží na tom, jestli svůj prostor dokážeme fyzicky ubránit.

 

Boje za ubránění osquatovaného sociálního centra ve městě budou vypadat jinak než ty, kde původní obyvatelé brání území před korporáty, které chtějí postavit ropovod skrz jejich území. Ačkoli tyto boje mohou mít různé formy, vycházejí ze společného odhodlání nakreslit čáru do písku a bránit ji....ať přijde cokoliv.

 

V této epizodě Trablů se subMedia věnují třem probíhajícím bojům o území: kemp Unist´ot´en v takzvané Britské kolumbii, hnutí za autonomní prostory v slovinské Ljublani a obrana okupovaného území známého jako La ZAD.

Array

7th Prague Anarchist Bookfair

Start: 2019-05-18 00:00:00

more…

all info and program will be announced in andvance - check website and radar.squat.net