Program

Další akce v Praze i jinde sleduj na radar.squat.net

Voku: Špagetová lidovka na Salé (Boloňská omáčka, zmrzlina

Start: 2017-05-27 13:00:00

more…

I poslední víkend v květnu budeme debužírovat na Salé!

  • zeleninovy salatek z dovolene v bibione
  • polevka z cervene cocky
  • Boloňské špagety alá školní jídelna
  • zmrzlinka několika příchutí


Pozvi všechny kámoše, néasi!

Mexikaner - barmanský workshop - zapoj svůj bar!

Start: 2017-05-27 16:00:00

more…

Přijď se naučit jak dělat pořádnej Mexikaner! a začni ho nalejvat ve svý putice, baru, kavárně nebo na správnejch akcích a výtěžek věnuj na přípravu protestů proti G20 v Hamburku!

Budete na oplátku uvedeni na webové stránce kampaně a obdržíte stylový samolepicí etikety pro vaše Mexikaner láhve a plakáty pro váš bar/akci.

 

Mexikaner - je to drink ze St. Pauli a je vostrej. Poprvý Mexikaner namíchali asi před třiceti lety a od tý doby jede, protože perfektně zapadá do týhle hamburský čtvrti: je rozmanitej a hlavně nepoddajnej. A teď přijede do Hamburku a St. Pauli člověk, kterej ztělesňuje rasismus a sexismus jako nikdo jinej, člověk, kterej chce stavět zeď na hranicích s Mexikem. Trump se v červenci účastní summitu G20 a my vyjdeme do ulic. Demonstracemi a celou řadou tvůrčích akcí všem ukážeme, že je možnej jinej svět. Solidární svět. Organizace ale není zadarmo a potřebuje vaši podporu. Dejte si v barech, který kampaň podporujou, drink Soli-Mexikaner. Celej výtěžek jde na organizaci protestů proti summitu G20.

Make Mexikaner great again!

Začátkem července má v Hamburku proběhnout summit skupiny G20. Antikapitalistické hnutí (nejen) z celé Evropy chce této příležitosti využít k mohutným protestům. S přípravou takových akcí jsou spojené nemalé výdaje. V hamburské, tradičně levicové čtvrti Sankt Pauli přišli s nápadem, jak spojit příjemné s užitečným – dát si místní legendární drink Mexikaner a pomoct tím s pokrytím nákladů na přípravy protestů. Do akce se už zapojily desítky barů v Hamburku, celém Německu i jinde. Teď budete mít příležitost dát tenhle solidární drink taky u nás.

 

Staňte se důležitou součástí hnutí proti summitu G20! Věčnej vděk je jistej!

Mimochodem: Můžete také přispět bez pití panáků.

 

Array

Promitaní - 97% Vlastňeno

Start: 2017-05-29 20:30:00

more…

Dokumentární film odhalující proč jsou peníze kořenem současné sociální a ekonomické krize. Obsahuje rozhovory a komentáře ekonomů, účastníků kampaně a bývalých bankéřů a ukazuje, že privatizovaný peněžní systém založený na dluhu dává bankám moc vytvářet peníze, utvářet ekonomiku, vyvolávat krize a nadměrně zvyšovat ceny nemovitostí. Během 60 minut pomocí faktů vysvětluje, že moc vytvářet peníze představuje díl skládanky, který ekonomové při předpovídání krize opomíjeli.

S případnou otevřenou diskusí.

Array

Infocafé open/otevřeno

Start: 2017-05-30 18:00:00

more…

Anarchist infoshop Salé open, feel free to come.

 

Vegan dinner, drinks, bookshop & distro, library, free internet, freeshop and more.
 

Array

Infocafé open/otevřeno

Start: 2017-05-31 18:00:00

more…

Anarchist infoshop Salé open, feel free to come.

 

Vegan dinner, drinks, bookshop & distro, library, free internet, freeshop and more.
 

Array

Otevřená schůzka a promítání

Start: 2017-05-31 19:00:00

more…

Pražská solidární síť pořádá další otevřené setkání se svými příznivci. Tentokrát si pustíme krátký dokumentární film o stávce v belgické zbrojovce, kde se dělníci pod heslem "za stejnou práci, stejné platy" dožadovali rovných příležitostí. Před promítáním proběhne tradiční večeře a po promítání diskuse o shlednutém dokumentu, nadcházejících událostech a novém případu, o kterém s největší pravděpodobností přijde povyprávět i sama poškozená, které nebyly vyplaceny peníze za odvedenou práci. Mimo jiné bude možnost dozvědět se jak funguje solidární síť a jaké jsou možnosti zapojení a podpory. Večeře od 19:00 a promítání začne v 19:30.

Array

Vegan burger monday

Start: 2017-06-05 17:00:00

more…

Seberte pár týpků v černym

Start: 2017-06-06 19:30:00

more…

Jeden z účastníků loňské demonstrace proti setkání nacionalistů přijde povyprávět o své zkušenosti se zadržením při jednom z taktických manévrů policie, který se používá k převzetí kontroly nad skupinou demonstrujících. Výprávět bude jak o samotné demonstraci, tak i o následující patnáctiměsíční byrokratické tahanici, po které bylo přestupkové řízení zastaveno. Následovat bude volná diskuse, která poslouží ke sdílení zkušeností a výměně rad a tipů, jak se chovat na demonstraci, případně co a jak u výslechu nebo v následném přestupkovém řízení.

 

  • demonstrace – průběh, plány a taktika policie

  • přestupkové řízení – zahájení, výslechy svědků, závěr

  • diskuse – teorie, zásady, zkušenosti

 

promitaní-Edelweiss-Piraten

Start: 2017-06-12 20:00:00

more…

Části lidské historie, které jsou podobné těm současným. Edelweiss piraten je parta z rozbombardovaného Kolína nad Rýnem, která se postavila Hitler Jugend, připravovala útok na sídlo gestapa. Byli zrazeni, zatčeni, mučeni a následně byla část z nich popravena. Ač dnes je jiná doba, tak má přecejenom jedno společný, postupující nenavist-rasismus-fašismus vůči lidem, kteří uťikají před válkou, nebo mají jinou barvu pleti.Však náckové se pomalu opět dostavájí do politických křesel, připomínat si minulost znamená nezapomínat na oběti a na činny těch, kteří se nesmířili s totalitním fašismem.

 

Array

Bezpeňežní zóna

Start: 2017-06-18 12:00:00

more…

Movie: How to change the world (2015)

Start: 2017-06-19 19:30:00

more…

Před klimakempem si pustíme tématický dokument o vzniku Greenpeace v semdesátých letech. Účastníci těchto akcí vypráví a reflektují své tehdejší aktivity od přímých akcí přes demonstrace až k souvisejícím represím. Z dnešního pohledu již víme, jak se dokáží velké organizace typu Greenpeace zaprodat systému a proto je dobré reflektovat jejich činnost. Zároveň je potřeba si uvědomit jak vznikly, z čeho vycházejí a co pomohli vytvořit.

PROMÍTÁNÍ PROBĚHNE V ANGLICKÉM JAZYCE BEZ ČESKÝCH TITULKŮ!

Jídlo bude připravené v 19:00, promítání začíná v 19:30 a vzhledem k délce dokumentu končí ve 21:30.