Program

Další akce v Praze i jinde sleduj na radar.squat.net

Otevřeno / infoshop open

Start: 2018-08-21 18:00:00

more…

Week of solidarity with anarchist prisoners: Letter writing night in infoshop Salé

Start: 2018-08-28 18:00:00

more…

Přijďte se v rámci Mezinárodního týdne solidarity s anarchistickými vězni zapojit do psaní dopisů vězněným potížistům a potížistkám po celém světě. Za poslední rok se ve světovém politickém kontextu změnila spousta věcí, ale celkově situace směřuje spíš horším směrem a počet represí proti anarchistům a anarchistkám narůstá nejen v Evropě, ale po celém světě.
S tímto na mysli, připojujeme se k šestému každoročnímu týdnu solidarity!


V minulém roce jsme si mohli číst spousty reportů o provedených akcích z různých částí světa a doufáme že letos to bude ještě větší. Potřebujeme podpořit naše soudruhy a soudružky! Využij tohoto týdne k šíření informací o vězněných anarchistech a anarchistkách. Nevíš o vězních ve své zemi? Podpoř jiné vězně z jiných zemí nebo využij těchto dnů k informování o represivních mechanismech a o způsobech, jak jim anarchistické komunity mohou vzdorovat!
Buduj bezpečnostní kulturu, podporuj své lokální anarchistické vězně a braň se!


Neváhej a posílej reporty o provedených akcích na tillallarefree{at}riseup.net!
Nikdo není svobodný, dokud nejsou svobodní všichni!

začátek 18:00, večeře 19:00

Array

Vegan burger monday

Start: 2018-09-03 17:00:00

more…

1. monday = vegan burger!


Salé se počínaje zářim vrací do normálního provozu, takže nás zase můžete přijít potěšit svojí přítomností v normální otvíračce. Ale Jedeme pořád ještě léto takže jestli nebudou padat trakaře tak jedeme na venkovnim grilu! Ale počasí je objednaný dobrý.
Nezapomeňte, že vždycky vaříme večeři a hladem nebo žízní u nás trpět nebudete. A jak jinak to celý odstartovat než pořádnou burgerovou smrští!

Velkej výběr domácích dipů, sojanéza, zeleninka a další vymazlený náplně - ani na okurku jsme nezapoměli.
K tomu navíc luxusní polívka a koláč.
Pozvi kámoše, ať se to všechno sní, bude toho totiž jak v mekáči na Václaváku.
Dvorek i ulice na venkovní sezení a pofel otevřeny!  Pivo jako křen, cider, limo, víno, zapatistický kafe a tak...
Od 17 až do 22h. Balíme i s sebou do recyklovanejch/vratnejch obalů (ale ideálně si dones krabičku)

 

 

Food Not Bombs meeting (wednesday + sunday cookings)

Start: 2018-09-05 20:00:00

more…

Organizační schůzka středečních a nedělních skupin Food Not Bombs Praha vařících na Salé.
Máš středy a neděle alespooň jednou měsíčně čas a chceš se připojit? Tak doraž!

Večeře bude, kdo bude chtít pomoct s přípravou ať přijde už na 18h.

Pro zájemce o vaření v sobotu/pátek bude další schůzka nebo pište na mail.

 

Principy FNB

RECYKLACE POTRAVIN

FNB se snaží využít potraviny, které jsou „díky“ nesmyslným předpisům neprodejné. Jedná se většinou o jídlo s prošlou dobou trvanlivosti nebo třeba jen poškozeným obalem vždy však používáme jídlo zdravotně nezávadné. Aktivisté proto obcházejí především tržnice a malé obchody s potravinami a snaží se dohodnout s majiteli na bezplatném získávání těchto neprodejných surovin pro vaření hladovým. Nebýt aktivistů Food Not Bombs, toto nezávadné jídlo by skončilo na skládce. Snažíme se tak upozornit na to, že hlad, sužující velkou část lidstva, není zapříčiněn populační explozí, ale špatnou distribucí potravin.

VEGETARIÁNSTVÍ / VEGANSVÍ

Hlavním důvodem pro životní styl, který z jídelníčku vypouští maso (v případě veganství i ostatní živočišné produkty – vejce, mléko..), je utrpení zvířat ve velkochovech (nedostatek životního prostoru, bezcitné zacházení, krutost při transportech…). Je také známým faktem, že stejná plocha, která uživí jednoho člověka, který jí maso, uživí 12 vegetariánů a až 50 veganů. Kdyby se spotřeba masa ve světě snížila alespoň o 10 %, ušetřilo by se takové množství obilí, které by mohlo nasytit miliony lidí, kteří dnes kvůli naší bezohlednosti umírají hlady. Nelze opomenout ani skutečnost, že vegetariánství je zdraví prospěšný a hodnotný životní styl.

ANTIMILITARISMUS

Zbrojařský průmysl je po ropném největším průmyslovým odvětvím na světě. V mnoha případech se však ukázalo, že obchodní strategií zbrojařských firem je vyzbrojování obou stran konfliktu, korupce, porušování embarg, dodávky do zemí, kde zuří občanská válka, a zemí, kde jsou vládnoucími diktaturami porušována lidská práva. Česká armáda spolkne ročně až 30 miliard Kč z našich daní a přitom se odhaduje, že v ČR žije okolo 80 000 bezdomovců. Food Not Bombs se na tento paradox snaží prostřednictvím své činnosti upozorňovat.

KONSENSUS

Je mnoho způsobů jak dělat rozhodnutí. Někdy je nejefektivnější cestou nechat za sebe rozhodovat autority, avšak efektivnost není jediné kritérium. Když vybíráme metodu rozhodování, musíme nejprve zodpovědět dvě otázky. Je metoda spravedlivá? Vznikají tou či onou metodou správná rozhodnutí? Samovláda (autokracie) může fungovat, ale idea laskavého diktátora je pouze nereál- ným snem. „Věříme, že je neodmyslitelně lepší zapojit všechny členy, kterých se rozhodnutí týká, do procesu jeho utváření. To platí z několika důvodů. Rozhodnu- tí bude odrážet celistvost skupiny, ne jenom vůdcovství v ní. Lidé, kteří vytvoří plány do budoucna budou více spokojeni se svou prací“, uvádí doslova C. T. Lawrence Butler a Army Rothstein ve své knize „On Conflict and Consensus“. Formální konsensus vyžaduje závazek aktivní spolupráce, disciplinované prezentování názorů a samozřejmě plný respekt k příspěvkům ostatních.

VYDÁVÁNÍ JÍDLA LIDEM BEZ ROZDÍLU

Jsme proti jakékoliv formě diskriminace, jídlo proto vydáváme všem lidem bez rozdílu. Neohlížíme se tak na rasu, etnický původ, pohlaví, věk, národnost, vyznání či sexuální orientaci.

Array

Benefice pro infoshop Salé

Start: 2018-09-16 19:00:00

more…

DESENCADENAR (Santiago de Chile, Chile)
Nová kapela Sebastiana z Remission a En Mi Defensa na svém prvním evropském turné. A přesně jak by se dalo očekávat, jedná se opět o youth crew straight edge hardcore znějící jak z druhé půlky osmdesátých let. Tentokrát se silným vlivem kapel jako Bold nebo Wide Awake s charakteristickým jihoamerickým rukopisem.
https://desencadenar.bandcamp.com/releases

EMPTY HALL OF FAME
Kluci z Moravy které netřeba představovat. Léta společného hraní a neúnavného ježdění na DIY turné jsou na kapele znát a v dnešní době tak patří EHOF jednoznačně mezi to nejlepší co (nejen) lokální hardcore scéna nabízí. Hardcore v duchu Verse, Modern Life Is War nebo The Effort ruku v ruce s podporou Sea Shepherd. To jsou Empty Hall Of Fame.
http://emptyhalloffame.bandcamp.com/

DROM
Srážka post - metalových prvků s hardcore přístupem a novou deskou Tady bůh není!, která zpracovává příběhy lidí vězněných v koncentračním táboře Lety. Liberecká banda s kořeny v legendárním klubu Azyl po dlouhé době opět na Klinice.
https://drom.bandcamp.com/

jídlo, drinky...

Vegan burger monday

Start: 2018-10-01 17:00:00

more…

První pondělí v měsíci = veganskej burgr jako kráva

1st monday in month = vegan burger as fuck!