Mexické večery

Mexické večery chtějí přiblížit současnou mexickou kontrakulturu a autonomii skrze různé druhy médií, od výstav, dokumentů, povídání, po fotky a hudbu.

Při všech večerech bude možno v distru koupit výrobky ze zapatistických kooperativů a plakáty současné mexické politické grafiky. Pro další výstavy a kulturní akce spojené se Zapatismem a mezoamerickou kontrakulturou sledujte Salé web a program na radaru: https://radar.squat.net/cs/prague/sale

Proběhlo:

/ 24. 5. Salé
Povídání o Zapatistech a promítání dokumentu ¡Viva México!

¡Viva México!
Město Los Angeles, USA. V srdci města jsou mexičtí imigranté bez dokladů naháněni policíí a bojují za obživu bez ztráty jejich identity. Na druhé straně hranice v horách jihovýchodního Mexika přichází, schován v mlze, úsvit. Je 1. ledna 2006 a tisíce Zapatistů je připravených rozloučit se s jejich mluvčím Subcomandante Marcosem. Jeho mise: nadcházejících šest měsíců cestovat po zemi a učit se z rezistence mexických můžu a žen, kteří bojují za lepší Mexiko. Cesta, která má za cíl dosáhnutí druhé strany země začíná… Cesta, která si troufá “začít stavět obraz lidí, jací opravdu jsou.” Tato výzva není bez rizika. Co začíná jako osamocený šepot roste do volání stovek tisíc: Viva Mexico! Jak ti u moci odpoví?

http://www.vivamexicofilm.com/eng.html

Anotace k dalším večerům se budou postupně doplňovat.